Stacje tankowania wodoru
Fabrum dostarcza kompletne rozwiązania dla stacji paliw, w tym produkcję wodoru, sprężanie, skraplanie, magazynowanie (GH2 lub LH2) i dystrybucję (GH2 lub LH2), przebudowę silników wysokoprężnych do współspalania zastępując 40% paliwa (olej napędowy) wodorem, co daje automatycznie redukcję emisji o 40%.
Fabrum zarządza całym procesem od projektu, oceny zagrożeń i ryzyka, zaopatrzenia, budowy i uruchomienia. Mogą być też zaangażowane lokalne firmy do współpracy.
Najważniejsze zalety naszych stacji to:
produkcja wodoru na miejscu
tankowanie pod ciśnieniem 350 i 700 bar
w pełni skalowalne wdrożenie
Fabrum we współpracy z HWR (największa w Nowej Zelandii firma transportowa posiadająca ponad 110 stacji tankowania) przerabia ciężarówki HWR na dual fuel i buduje sieć tankowania wodoru.
Pierwsza Stacja Tankowania Wodoru - STW (która będzie pierwsza w Nowej Zelandii) uruchomiona pod koniec 2023 roku; produkcja ~500 kg dziennie przy ciśnieniu 350 barów.
Więcej tutaj: https://www.scoop.co.nz/stories/BU2207/S00172/zero-emission-experts-fabrum-partner-with-hwr-to-decarbonise-its-transport-fleet-with-hydrogen.htm https://www.scoop.co.nz/stories/BU2207/S00172/zero-emission-experts-fabrum-partner-with-hwr-to-decarbonise-its-transport-fleet-with-hydrogen.htm
2. Fabrum podpisało umowę na budowę kolejnej STW w Nowej Zelandii. Szczegóły zostaną wkrótce podane do wiadomości publicznej. Ta będzie również dozowała ~500 kg dziennie przy ciśnieniu 350 barów i 700 barów.
3. Fabrum zostało wybrane do budowy dwóch niezależnych STW i satelitarnej stacji tankowania (do której GH2 jest dostarczany ciężarówkami) na Tasmanii. Wszystkie trzy są ponownie mają wydajność ~500 kg/dzień i 350 barów. więcej na ten temat tutaj: https://gaspathways.com/renu-advances-tasmanian-green-hydrogen-projects-with-supplier-selection-2093 https://gaspathways.com/renu-advances-tasmanian-green-hydrogen-projects-with-supplier-selection-2093
W przygotowaniu mamy także wiele innych ofert dla STW, które zostaną zamknięte w nadchodzących miesiącach. Obejmuje to kilka interesujących możliwości związanych ze składowiskami odpadów. To obszar, który być może warto zbadać w Polsce. Gaz składowiskowy (LFG) to atrakcyjne źródło energii odnawialnej, które można połączyć z produkcją zielonego wodoru w porównaniu z energią słoneczną lub wiatrową, dzięki dostawom 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, maksymalizując w ten sposób produktywność instalacji elektrolizera. W zależności od czynników lokalnych (ceny energii elektrycznej, zachęty rządowe itp.) produkcja wodoru może być atrakcyjnym sposobem wykorzystania tego surowca energetycznego.